eFilip
PORADENSTVO DISKUSIE PODUJATIA

Rozren vyhadvanie

eFilip ODBER NOVINIEK


eFilip ODPORA
eFilip PARTNERI

Homepage  ›   Diskusie  ›   Voda, kanalizácia, ČOV  ›  

Otázka

silikonovy tmel,teflonova paska alebo priadza
peter (1. 3. 2012 11:10:16)

dobry den,neviem akemate skusenosti,ale chcem sa opytat ci je mozne pouzit silikonovy tmel z tuby namiesto tefonovej pasky alebo vodarskej priadze na zakrutenie ventilov do rozvodu vody .myslim taky tmel,biely alebo priesvitny,ktorym sa napr.zatesnuju spary v sprchovom kute.niekde som pocul ze sa to moze pouzit...prepacte vodari za mozno hlupu otazku..

Odpovede

Počet odpovedí: 8
Stránka: 1 / 1
Re: silikonovy tmel,teflonova paska alebo priadza
fggfg (1.3.2012 12:05)

to ani omylom, mozno to nejaky jozko ferko pouzil na fuske, ale kopol by som ho keby to bolo u nas doma.
Ked chces tmel na zavity v tube tak nieco taketo
http://www.topenilevne.cz/produkt-5799/siseal-tek-tesneni.html

Re: silikonovy tmel,teflonova paska alebo priadza
oro86 (2.3.2012 22:36)

Určite nie.Vo vodovode je voda pod tlakom,bude to tiecť.Použi tefl. pásku ,alebo niť.

Re: silikonovy tmel,teflonova paska alebo priadza
jano (3.3.2012 21:10)

konope a tmel, robi sa s tym dobre a netecie to, ten tmel by nemal zaschnut, takze aj uvolnovanie spojov by nemal byt problem. ALe ako fggfg kurenarsky tmel a nie silikon a pod. Som laik, toto mam od kurenara, ale su to aj moje skusenosti. Teflonova paska je dobra, ale neprisiel som jej na chut. Robil som si nejake rozvody na postrekovanie zahrady, cca 20, asi 2 spoje som musel pretesnit.. ako laik som bol spokojny. O rok som daval zmakcovac a iba par spojov, neviem ci ina paska, (nakoniec som daval strasne vela otacok.. co bola tiez chyba) ale jeden spoj som az na 3x utesnil. S konope a tmelom vzdy ok, iba pri plastovych tvarovkach treba dat pozor aby nebolo vela konope a nepraskla tvarovka.

Re: silikonovy tmel,teflonova paska alebo priadza
Rudo (4.3.2012 17:41)

urcite stale osvedcene konope, teflonova paska stoji za ...

Re: silikonovy tmel,teflonova paska alebo priadza
Aladar (8.3.2012 23:27)

kto umi, umi, s konope treba viac skusenosti a ked je dobre konope bez hrciek tak sa velmi robit, na plastove tvarovky sa mi to zda dost nasilne. Su teflonove pasky akciove - tenulilinke za psom hodit, velka spulka je OK, aj nit. trochu praxe, kolko ovinov je tych spravnych a ide to.

Re: silikonovy tmel,teflonova paska alebo priadza
Victorio (9.3.2012 10:06)

s konope je to asi najistejšie, ak sa natrie fermežou a trocha skúseností, navyše po čase sa spoj dotesní napučaním konope.
Robil som s páskou, ale treba tú hrubšiu, kúrenársku, osvedčilo sa mi najprv natočiť pár závitov, zašrubovať, páska pekne sa vytvaruje do drážok, a potom znova rozobrať, natočiť pár otáčok a našrubovať naostro. Zle sa robí s lacnými pozink železnými, zvláš´t, ak sú drsné závity páska sa roztrhá a je to o ničom.
Teraz používam niť, je drahá ale je jej v krabičke dosť a kombinujem to s tesniacou pastou, tzv. tekuté konope. Nevýhoda pások, nite je v tom, že spoj nieje taký pevný, tj. dá sa z ním pootočiť, naproti tomu taký s konope, keď sa zatočí na fest, tak sa to ani nehne. To je problém, ak je veľa spojov.
Pri napojení kachieľ na plyn. kotol so všetkými bezp. prvkami mám kvantum spojov a rôznorodých materiálov, PPR plast, plasthliník, meď aj klasická mosadz, železné prvky. Pri tomto som zistil, že najlepšie je všetko spraviť komplet v medi, spoľahlivé, tesné, estetické, a pomerne jednoduché a rýchle. A aj cenovo výhodné napr. v porovnaní s lisovacími spojkami pre plasthliník.
Problém je akurát nedostupnosť rôznych špeciálnych prvkov, ktoré by bolo treba vyrobiť napr. z hrubej Cu rúry (jímky na termostat, teplomer, tlakomer atď. odbočky, )

Re: silikonovy tmel,teflonova paska alebo priadza
stap (9.3.2012 10:22)

ono to konope nie je moc idealne, hlavne ak pouzijete mosadzne fitinky, lebo mozu pri zatiahnuti prasknut, lebo sucasne sice stoja desatkrat tolko ako predtym, ale je to 1/3 materialu ako byvali poctive socialisticke... takze teflonova nit alebo tekute konope (tekuty teflon)... vyhodou nite je, ze sa da tesnit aj mokry spoj...

Re: silikonovy tmel,teflonova paska alebo priadza
boris (9.4.2012 10:20)

ja robím niťou do 3/4" a potomna tie velké konope a pastu Verde

Vaša odpoveď

*

 
*
*

Riadky sa zalamujú automaticky. V prípade potreby môžete vložiť:
- 1x [Enter] pre explicitné ukončenie riadku
- 2x [Enter] pre oddelenie odstavcov
Oddelovače sa snažte používať s mierou.

Internetové adresy v texte sa automaticky zobrazia ako klikateľné odkazy. Pokial však adresa nezačína s "www.", vždy uveďte kompletný tvar, vrátane "http://" - napr. http://google.com namiesto google.com.

Vyplňte prosím všetky položky
označené symbolom *.

eFilip PORADENSTVO
eFilip PRODUKTY
GRUNDFOS
HERZ
ECOWA čistiarne vody
BIOCLAR čistiarne vody
eFilip ODKAZY
O Filipovi | Poradenstvo | Diskusie | Podujatia | Reklama © 2005 eFilip Všetky práva vyhradené. Design a programovanie Nustep.net
Prevádzkovateľ ECBA, s.r.o. neručí za správnosť uvedených informácií, ani za prípadné škody spôsobené ich použitím. Informácie sú čerpané z verejných zdrojov či zdrojov spoločností registrovaných na www.eFilip.sk