eFilip
PORADENSTVO DISKUSIE PODUJATIA

Rozren vyhadvanie

eFilip ODBER NOVINIEK


eFilip ODPORA
eFilip PARTNERI

Otázka

čo s eternitom?
dušan (20. 1. 2009 14:38:45)

Dobrý deň vedel by mi niekto poradiť kam mám vyviesť (na akú skládku) eternit zo strechy? Hľadám to na internete už som aj volal niektorým skládkam ale navedia mi povedať kam?
Máte s tým už niekto skúsenosť? Trenčiansky kraj Ďakujem.

Odpovede

Počet odpovedí: 13
Stránka: 1 / 1
Tó chce odvahu
Tóno Báčik (20.1.2009 15:10)

Tá ja có, jaký problém ? Čák zájmice fúrik, nasypce do vreca i kašdý večer ídtce vysypác do kontajnéra. Tá sem mi prichodzili do podnájom ludze s Anglii, a kédz videli pod vipínačom asbest, ták ucékly ják gáfor. Já sem na ráka imúny po starom dzedovi.

Re: čo s eternitom?
jan (20.1.2009 18:10)

hladajte "likvidacia azbestu", to ze to nikde nechcu zobrat je normalne, ved je to zivotunebezpecny material, na co si myslite ze povznikali firmy na likvidaciu azbestu, ktore to maju ako hlavnu cinnost? Na nemenovanom fore ostavbe.sk sa toto uz riesilo ,ale nvyriesilo, lebo kto ma peniaze ten sa toho zbavi, kto nema ten to ako je pisane vyssie po nociach odvezie, pripadne dohodne za flasu na nejakej skladke jeho ulozenie.

Re: čo s eternitom?
tesár Jozef (20.1.2009 23:47)

Moja posledná skúsenosť. Eternit uložiť do igelitových vriec a potom zaviesť firme DETOX. Za šablónu sa platilo 5 Sk čo vychádza 50 SK /m2. Z plochy sme priznali len väčšiu časť. Ale bude to prísnejšie ako som sa dozvedel od kolegov. Táto situácia bola 09/2008

Re: čo s eternitom?
tesár Jozef (20.1.2009 23:50)
Re: čo s eternitom?
mp (21.1.2009 16:14)

a čo tak zberný dvor? Tam sa pewdsa dá vyviezť aj nebezpečný odpad ako je auto batéria.

Re: čo s eternitom?
Victorio (22.1.2009 12:39)

no zberny dvor, ani tak nejde o jeho likvidaciu, ako jeho odbornu demontaz. vtedy totiz moze dochadzat ku kontaminacii azbestovymi vlaknami.
Ak Vam poviem, ze mi pred par rokmi menili pokryvaci strechu, a povodne sablony sekerkov obijali,a to vsetko padalo na zem a povalu.... potom sme to nalozili na kontajner a dali vyviezt technickymi sluzbami.....
Az nasledne sa o azbeste zacalo hovorit, a teraz aby clovek trpol, ci to nenecha nejake nasledky na plucach.
Takze ak chcete obetovat pekny balik penazi odbornej firme, ktora ho "odborne" demontuje, zabali a zabezpeci vyvoz...
Alebo risknut svojpomocne odborne demontovanie ako radi tesar, ale vopred ? sa spytat ci ho DETOX od Vas prevezme. Nechvalte sa vsak, ze ho idete demontovat, ale iba ze ho mate na dvore uz par rokov poskladany.
Pri demontazi radsej kvalitny respirator, a lepsie aj strechu namocit , i ked potom je to hazart na strechu ist.

Re: čo s eternitom?
Martin (28.1.2009 19:35)

Skor by som sa spytal priamo skladok a nie firmy ktora to na skladku vyvezie. Bude to lacnejsie. Problem moze byt naozaj ta likvidacia.

Re: čo s eternitom?
Martin (28.1.2009 19:36)

Likvidacia - myslel som tym demontaz zo strechy :-)

Re: čo s eternitom?
emil horvath (4.1.2011 05:36)

Ďalšia výborna stránka http://www.likvidaciaazbestu.eu

Re: čo s eternitom?
krak3n (4.1.2011 11:47)

Ja by som navrhoval jednu špecializovanú firmu s celoštátnou pôsobnosťou, ktorá dostane oprávnenie priamo od EÚ, lebo u nás nie je nikto, kto by to vedel odborne zlikvidovať.

Re: čo s eternitom?
5ko (25.5.2011 19:32)

poznam ludi co mali eternitove strechy a oni to zabetonovali do terasy, garaze alebo niecoho mimo domu, moze byt ze to v buducnosti bude robit problemy? nieje to v stiku s vodou ani zemou. mozno aj to je riesenie.

Re: čo s eternitom?
Dr. Emil Horvath (25.5.2011 22:11)

S azbestom nebol, nie je a nebude problem. Skuste si zistit kolko ludi ohrozil na zivote azbest... Spocitate ich na jednej ruke, aj to robili pri jeho vyrobe a aj to sa len predpoklada. Azbest vam nijak neuskodi, pokial ho nebudete mliet a nasledne inhalovat. Len sa snazi skupina ludi na tom spravit biznis. Ked ho nemate kam dat, vykopte velku jamu a zakopte ho - mozete si z neho napr. spravit i trativod na dazdovu vodu

Re: čo s eternitom?
Pavol (9.8.2011 14:33)

Dobré skúsenosti s http://www.dilmunsystem.sk

Vaša odpoveď

*

 
*
*

Riadky sa zalamujú automaticky. V prípade potreby môžete vložiť:
- 1x [Enter] pre explicitné ukončenie riadku
- 2x [Enter] pre oddelenie odstavcov
Oddelovače sa snažte používať s mierou.

Internetové adresy v texte sa automaticky zobrazia ako klikateľné odkazy. Pokial však adresa nezačína s "www.", vždy uveďte kompletný tvar, vrátane "http://" - napr. http://google.com namiesto google.com.

Vyplňte prosím všetky položky
označené symbolom *.

eFilip PORADENSTVO
eFilip PRODUKTY

Veľa odpovedí na svoje otázky nájdete aj medzi produktami firiem

PORFIX pórobetón
XELLA pórobetón
HELUZ
WIENERBERGER Slovenské tehelne
VELOX
NIKO MGU 1.8
IKO šindle
TONDACH
KM BETA, s r.o.
RUUKKI
› SIKA

eFilip ODKAZY
O Filipovi | Poradenstvo | Diskusie | Podujatia | Reklama © 2005 eFilip Všetky práva vyhradené. Design a programovanie Nustep.net
Prevádzkovateľ ECBA, s.r.o. neručí za správnosť uvedených informácií, ani za prípadné škody spôsobené ich použitím. Informácie sú čerpané z verejných zdrojov či zdrojov spoločností registrovaných na www.eFilip.sk