eFilip
PORADENSTVO DISKUSIE PODUJATIA

Rozren vyhadvanie

eFilip ODBER NOVINIEK


eFilip ODPORA
eFilip PARTNERI

Homepage  ›   Diskusie  ›   Vykurovanie, ohrev vody, kotly  ›  

Otázka

Termostat honeywell cm 707
Peter Š (18. 11. 2009 16:54:42)

Poradte ako ho mám nastaviť, aby pri poklese teploty v miestnosti správne zapínal. Napr. pri nočnom režime nastavenia na 19,5 st. zapína cca o stupeň nižšie, resp. po rannom nábehu na 21 st. a potom dennom režime na 20 st. zapína pri 19,5 st. Ako to mám doregulovať. Momentálne mám továrenské nastavenie. Ďakujem.

Odpovede

Počet odpovedí: 10
Stránka: 1 / 1
Re: Termostat honeywell cm 707
r (19.11.2009 10:39)

niekde v prirucke musi byt uvedeny rozsah teplot max a min, standardne by malo byt nejakych 1,5 stupna tak to skuste zmenit.

Re: Termostat honeywell cm 707
janec (19.11.2009 10:50)

Mám presne rovnaký termostat. Ten tvoj podľa opisu pracuje SPRÁVNE.
Termostat udržuje teplotu, ktorú mu nastavíš v danom časovom intervale - ak nastavíš 19,5 st. C, zapína kotol tak, aby si mal vo vzťažnej miestnosti (tam, kde máš termostat) max. 19,5 st.C. Priestorový termostat používa teplotnú hysteréziu - ak udržuje teplotu 19,5 st.C, tak kotol nezapne už pri poklese teploty na 19,49 st.C, ale pri hodnote, ktorá je zadaná v termostate (napr. 19 st.C - hysterézia 0,5 st.C). Ak vychádzaš z teploty v miestnosti zobrazenej na displeji regulátora/termostatu, tak Ťa ubezpečujem, že presnosť tohto merania je +/- 0,5 st.C. Obvykle mi želaná hodnota teploty pre daný interval skôr sedí s liehovým teplomerom umiestneným na stene vedľa termostatu ako s údajom na displeji. Tak sa mi marí, že aj snímač teploty pre regulátor je iný ako ten, ktorý dáva výstup na zobrazenie LCD.

Čiže ak Ti napr. pri dennej teplote 20 st.C zapína termostat pri 19,5 st.C, nemáš čo riešiť. Pracuje správne.
Ja som Honeywell 707 namontoval pred 4 rokmi a nemám s ním žiadny problém - baterky som v ňom ešte nemenil a to sa o predošlom regulátore "Protherm" teda povedať nedalo (výmena každých cca 7 -8 mesiacov - aj pre letnú prevádzku !!!).

Jediné, čo som na ňom prestavoval, bol jeden údaj v servisných parametroch: počet zopnutí kotla za 1 hodinu, ak je dosiahnutá požadovaná max. hodnota (želaná hodnota). Servisák z Honeywellu mi tento údaj vysvetlil ako zisťovanie odozvy/reakcie systému na krátke zakúrenie. Počet týchto zapnutí som znížil pre účely zníženia spotreby plynu, lebo kotol išiel 6 krát po 2 minúty za hodinu a podľa mňa zbytočne ...

Re: Termostat honeywell cm 707
Peter Š (19.11.2009 11:13)

Ďakujem za odpovede. Teraz som znížil počet zapnutí zo 6 ako bolo z výroby na 3. Uvidím ako to pôjde. Ešte by som chcel vedieť ako reaguje termostat pri prestavení vyrovnávania teploty čo robí keď sa dá plus a keď mínus.

Re: Termostat honeywell cm 707
janec (19.11.2009 14:03)

Ak pri bežiacom programe a danej teplote (napr. interval 05:00 - 12:00, 21 st.C) pridáš tlačidlom "+" teplotu na napr. 21,5 st.C, bude Ti až do 12:00 kúriť na zvýšenú teplotu 21,5 st. C, o 12:00 sa prepne termostat na ďalšiu teplotu - už podľa naprogramovania. Jednoducho povedané: zvýšenie/zníženie teploty pri bežiacom programe Ti zabezpečí reguláciu na Tebou ručne zadanú hodnotu, ale len v danom intervale, v ktorom tú zmenu urobíš. Čiže termostat Tebou zadanú hodnotu teploty "zabudne" hneď ako prejde do iného časového (teplotného) intervalu.

Re: Termostat honeywell cm 707
Peter Š (20.11.2009 10:08)

Zle som to asi sformuloval. Myslel som na prestavenie v servisnom režime "vyrovnanie teploty". Neviem čo tam znamená prestavenie do mínusu a čo do plusu. Vraj to slúži na vyrovnanie teploty v ostatných miestnostiach čo mu nerozumiem, lebo keď chcem zvýšiť teplotu, jednoducho pridám v obslužnom režime ako si aj Ty napísal. Skôr si myslím že by to mohlo dorovnať teplotu meranú na termostate a v miestnosti. Len nechcem do toho príliš zasahovať, preto sa pýtam na to servisné +/-.

Re: Termostat honeywell cm 707
janec (20.11.2009 12:18)

Nerýp do toho, nechaj to tak, ako si to už nastavil.
Máš to dobre, nechaj ten regulátor v prevádzke celú zimu a po takejto dlhšej dobe si uváž, ako sa chovalo celé kúrenie a potom, ak Ti bude niečo vadiť, spýtaj sa v Honeywelle - radi Ti dajú kontakt na nejakého servisáka, ktorý sa tomu rozumie detailnejšie ako Ty alebo ja.
Veľa šťastia a málo spotrebovaných kubíkov plynu !
Čau.

Re: Termostat honeywell cm 707
milo (2.1.2010 18:38)

Janec chcel by som vedieť ako sa dá zmeniť počet zapnutí kotla za hodinu .
Dik

Re: Termostat honeywell cm 707
Peter Š (2.1.2010 20:42)

Treba prejsť do servisného módu "2" tak, že termostat dáš do polohy OFF. Stlačiť a podržať tlačidlo "i" súčasne s dvoma tlačidlami PROGRAM (<) a (>). Termostat vojde do servisného módu. Objaví sa znak "1:CL". Pomocou tlačidla PROGRAM (>) vojdeš do príslušnej 2 kategórie nastavenie kde sa objaví na displeji "1:Ot" "1" to je min.čas zopnutia. Tlačidlom "zvýšiť" môžeš zmeniť na 2 až 5 min. Vhodné je "2". Tlačidlom "+" prejdeš na nasledujúci parameter ":Cr" "6". To je počet cyklov za hodinu. Stlačením "-" zmeníš na "3", alebo "+" na 9 až 12. Nastavenie ukončíš stlačením AUTO alebo MAN. Veľa šťastia.

Re: Termostat honeywell cm 707
milo (3.1.2010 13:12)

Ďakujem za radu termostat som nastavil.
Čau.

ekvirermicka regulacia HONEYWELL
kamil kobolka (21.6.2010 17:53)

chlapi poradte mi niekto z coho sa sklada ekviterm.regulacia honeywell a kde ju kupit.mam od tej znacky 4-cestak+servopohon,co este potrebujem.mam automat.kotol na uhlie a pelety.dik.

Vaša odpoveď

*

 
*
*

Riadky sa zalamujú automaticky. V prípade potreby môžete vložiť:
- 1x [Enter] pre explicitné ukončenie riadku
- 2x [Enter] pre oddelenie odstavcov
Oddelovače sa snažte používať s mierou.

Internetové adresy v texte sa automaticky zobrazia ako klikateľné odkazy. Pokial však adresa nezačína s "www.", vždy uveďte kompletný tvar, vrátane "http://" - napr. http://google.com namiesto google.com.

Vyplňte prosím všetky položky
označené symbolom *.

eFilip PORADENSTVO
eFilip PRODUKTY

Veľa odpovedí na svoje otázky nájdete aj medzi produktami firiem

UNIVENTA, s.r.o.
PROTHERM, s.r.o.
HERZ
DEVI s.r.o.
MITSUBISHI ELECTRIC
NETSYSTEMS a.s.
AB THERM
FONTES
› ROGICOM
GRUNDFOS - čerpadlá

Položte svoju otázku aj profesionálom poradenských centier firiem

›› otázka firmám
eFilip ODKAZY
O Filipovi | Poradenstvo | Diskusie | Podujatia | Reklama © 2005 eFilip Všetky práva vyhradené. Design a programovanie Nustep.net
Prevádzkovateľ ECBA, s.r.o. neručí za správnosť uvedených informácií, ani za prípadné škody spôsobené ich použitím. Informácie sú čerpané z verejných zdrojov či zdrojov spoločností registrovaných na www.eFilip.sk