eFilip
PORADENSTVO DISKUSIE PODUJATIA

Rozren vyhadvanie

eFilip ODBER NOVINIEK


eFilip ODPORA
eFilip PARTNERI

Otázka

Zapojenie prudoveho chranica
birkof (22. 10. 2009 10:10:51)

Dobry den,
Chcel by som sa opytat na jednu specificku vec tykajucu sa prudoveho chranica. Jedna sa o dvojpolovy (na jednu fazu) s poruchovym prudom 0,03A a isticom 16A. Jeho vstupy su na jednej strane oznacene 1,N a na druhej strane 2,N. Otazka je, ci musi byt napajanie zapojene zo strany 1,N a zataz na strane 2,N alebo to moze byt aj opacne??? Osobne si myslim, ze je to jedno a zda sa, ze to funguje, ale chcem pocut vase nazory.
Dakujem za odpovede.

Odpovede

Počet odpovedí: 9
Stránka: 1 / 1
Re: Zapojenie prudoveho chranica
jaro (22.10.2009 10:33)

Mal som rovnakú dilemu. Tak som zavolal výrobcovi chrániča na technickú podporu a ten mi potvrdil, že je to jedno ako to zapojím.

Re: Zapojenie prudoveho chranica
krak3n (22.10.2009 10:48)

je to jedno .. ale .. pozor na to, ak ma chranic "testovacie" tlacitko .. za istych podmienok nebude fungovat .. (a nie na vsetkych chranicoch)

Re: Zapojenie prudoveho chranica
birkof (22.10.2009 11:11)

Vyrobca je SEZ Krompachy.
krak3n: a za akych podmienok by nemalo fungovat testovacie tlacitko? ved je to iba skratovacie tlacitko medzi nulovym a fazovym vodicom (s odporom samozrejme).
Ja by som sa na toto bezne nepytal, ale zda sa, ze spojovaciu listu medzi isticmi (fazu) budem musiet dat na spodnu stranu isticov kvoli kratkemu hlavnemu privodu a zo spodu je prave ta strana chranica 2,N. Viem, ze to mozem riesit aj prepojenim drotmi, ale...

Re: Zapojenie prudoveho chranica
Mirčo (22.10.2009 12:03)

Keďže nemáš žiadny čínsky hybrid, tak brnkni výrobcovi. Opačne by som nezapájal chránič s elektronickou spúšťou. Tá je určite napájaná z prívodných svoriek. Ak by som ho dal opačne, tak počas aktivácie stráca napájanie.

Re: Zapojenie prudoveho chranica
MartinH (22.10.2009 13:04)

Rozhoduje, co ma vyrobca v katalogu. Vacsinou je to jedno.

S tlacitkom byva problem pri 3-fazovych chranicoch, ak nie su zapojene vsetky tri fazy.

Re: Zapojenie prudoveho chranica
dann (22.10.2009 15:37)

tak ho otoc hore nohami.

Re: Zapojenie prudoveho chranica
birkof (22.10.2009 15:53)

dann: na tuto temu uz som videl na internete niekolko diskusii, ale podla mna otacat istice alebo chranic dolu hlavou nie je velmi dobry napad. Aj ked niektori vyrobcovia uvadzaju, ze ich istice mozu byt ulozene lubovolnym smerom, ja by som asi v takto istenom byte dobre nespal :-). Mozno sa najdu kritici mojho nazoru, ale uz len pre dobry pocit by som istice inym smerom ako zvisle a zapnutou packou hore nedaval.

Re: Zapojenie prudoveho chranica
Ludwig (25.10.2009 23:48)

Suhlasim s birkofom. Je zasada, ze istic aj vypinac rozvadzaca sa nahadzuje-zapina smerom hore a skrat ho vyhadzuje nadol. Tak je aj pripojeny. Privod zospodu, odvod do obvodu zhora.
Cudujem sa, ze sa vedie na takuto temu polemicka diskusia. Nechal by som realizaciu na elektrikarov a tito to ani inak nezapoja, lebo by sa dostali do problemov z viacerych stran.

Re: Zapojenie prudoveho chranica
Ludwig (25.10.2009 23:59)

Este k tomu chranicu. vacsinou sa osadi v rozvodnici na konci pola. Prepojovacia lista sa osadi len na priame istice, lebo 99% vyrobcov dava na jednopolovy prudak fazu vpravo, cize treba ju prepojit samostatne. Dostal sa mi nedavno du ruk prudak s fazovou svorkou vlavo (Slovenia+Bahon), ale je zas sirsi, takze prepojovacia fazova lista sa neda aj tak pouzit, ak su ostatne istice od inych vyrobcov.

Vaša odpoveď

*

 
*
*

Riadky sa zalamujú automaticky. V prípade potreby môžete vložiť:
- 1x [Enter] pre explicitné ukončenie riadku
- 2x [Enter] pre oddelenie odstavcov
Oddelovače sa snažte používať s mierou.

Internetové adresy v texte sa automaticky zobrazia ako klikateľné odkazy. Pokial však adresa nezačína s "www.", vždy uveďte kompletný tvar, vrátane "http://" - napr. http://google.com namiesto google.com.

Vyplňte prosím všetky položky
označené symbolom *.

eFilip PORADENSTVO
eFilip PRODUKTY

Veľa odpovedí na svoje otázky nájdete aj medzi produktami firiem

ZSE, a.s.
THERMOSOLAR
UNIVENTA, s.r.o.
SCHÜCO
REGULUS
MITSUBISHI ELECTRIC
NETSYSTEMS a.s.
BOSCH, divízia Junkers
HERZ
KRAMPL & Co

Položte svoju otázku aj profesionálom poradenských centier firiem

››› Otázka pre firmu 

eFilip ODKAZY
O Filipovi | Poradenstvo | Diskusie | Podujatia | Reklama © 2005 eFilip Všetky práva vyhradené. Design a programovanie Nustep.net
Prevádzkovateľ ECBA, s.r.o. neručí za správnosť uvedených informácií, ani za prípadné škody spôsobené ich použitím. Informácie sú čerpané z verejných zdrojov či zdrojov spoločností registrovaných na www.eFilip.sk