eFilip
PORADENSTVO DISKUSIE PODUJATIA

Rozren vyhadvanie

eFilip ODBER NOVINIEK


eFilip ODPORA
eFilip PARTNERI

Homepage  ›   Diskusie  ›   Izolácie, zateplenie, zatesnenie  ›  

Otázka

odvlhcenie tehlovej steny
... (28. 9. 2010 16:03:31)

zdravim vas. byvam v obytnom dome, ktoreho pivnicne priestory su z 3/4 pod urovnou terenu. steny pivnice su z tehly a z velkou pravdepodobnostou nebudu z vonku izolovane, resp. ak ano tak izolacia uz asi nebude funkcna. momentalne nie je realne obkopanie domu a izolacia muriva, ale ja by som rad svoje pivnice dal do poriadku. preto by som rad vyriesil svoje steny. staci impregnovat povrchovo, alebo je potrebna injektaz? ide mi o to, aby po natiahnuti omietky tato nezvetravala, nekvitla. ako na to?
vopred vdaka za rady

Odpovede

Počet odpovedí: 3
Stránka: 1 / 1
Re: odvlhcenie tehlovej steny
dddd (28.9.2010 16:10)

odkopat a zaizolovat, ako sa chces inac dostat k problemovemu miestu? Ked ti tecie strecha tiez neizolujes strop v miestnosti pod strechou.

Re: odvlhcenie tehlovej steny
... (28.9.2010 18:41)

este to teda upresnim. momentalne stena nevyzera byt vlhka (nie je komplet pristupna, preto to neviem s urcitostou), ale po 50rokoch steny zvnutra vyzeraju, ze boli vymocene. zliabok na odtok dazdovej vody, ktory je pri stene som zasparoval a natrel gumoasfaltom. podlaha pivnice obschla. natahovanie vlhka zdola uz neovplyvnim. zlab bol v zlom stave a mozno to sposobilo vlhnutie a zvetravanie omietky a tehal.
nepotrebujem dlhodobe riesenie, ktore odstrani vlhko bez toho, aby mur nebol obkopany a zaizolovany, co vsak jednoducho momentalne nebude urobene (teraz sa izoluje strecha a viac penazi niet). je to zrejme ototazka 2-4rokov. ja vsak potrebujem pivnice upravit teraz, preto hladam riesenie. proste nechcem priamo na ocistene steny nahodit omietku, ale rad by som ju aspon niecim naimpregnoval.

Re: odvlhcenie tehlovej steny
jamo (28.9.2010 18:46)

Nestačí odkopať, treba aj podkopať a zaizolovať.
Teraz vážnejšie: V žiadnom prípade nesmiete z vnútornej strany realizovať vodotesné úpravy, lebo steny nebudú "dýchať", a zavlhnú ešte vo väčšom rozsahu.
Injektáž je na pivnicu tiež moc nákladná. Existujú tzv. sanačné omietky, ktoré majú tú vlastnosť, že murivo "neuzatvoria" a vlhkosť muriva s následnými výkvetmi sa na nich neprejavuje. Vyžaduje si to však odbornú prípravu podkladu aj realizáciu.

Vaša odpoveď

*

 
*
*

Riadky sa zalamujú automaticky. V prípade potreby môžete vložiť:
- 1x [Enter] pre explicitné ukončenie riadku
- 2x [Enter] pre oddelenie odstavcov
Oddelovače sa snažte používať s mierou.

Internetové adresy v texte sa automaticky zobrazia ako klikateľné odkazy. Pokial však adresa nezačína s "www.", vždy uveďte kompletný tvar, vrátane "http://" - napr. http://google.com namiesto google.com.

Vyplňte prosím všetky položky
označené symbolom *.

eFilip PORADENSTVO
eFilip PRODUKTY

Veľa odpovedí na svoje otázky nájdete aj medzi produktami firiem

NOBASIL
BAUMIT
SMREČINA HOFATEX
› SIKA
STYRCON
IZOLAČNÉ PROJEKTY SK
VELOX - protihlukové steny
CLIMATIZER PLUS - fúkaná tepelná izolácia
STEICO

Položte svoju otázku aj profesionálom poradenských centier firiem

››› Otázka firme

eFilip ODKAZY
O Filipovi | Poradenstvo | Diskusie | Podujatia | Reklama © 2005 eFilip Všetky práva vyhradené. Design a programovanie Nustep.net
Prevádzkovateľ ECBA, s.r.o. neručí za správnosť uvedených informácií, ani za prípadné škody spôsobené ich použitím. Informácie sú čerpané z verejných zdrojov či zdrojov spoločností registrovaných na www.eFilip.sk